Chn  Tour of Qinghai Lake, General classification 20/07/2013  
  Category: 2.HC  -  Race Website  
Result All Stages History  


  Rank       Rider   Team   Time   CQ  
 1. IRI  POURSEYEDI GOLAKHOUR Mirsamad TPT 46h20'49" 160 
 2. KAZ  NEPOMNYACHSHIY Yevgeni AS2 42" 120 
 3. KAZ  FOMINYKH Daniil AS2 01'06" 100 
 4. KAZ  MIZOUROV Andrey TRK 01'29" 84 
 5. KAZ  ISHANOV Abdraimzhan AS2 01'43" 74 
 6. IRI  MIZBANI IRANAGH Ghader TPT 01'46" 68 
 7. IRI  ZARGARI Amir RTS 02'07" 62 
 8. ITA  PAGANI Angelo BAR 02'30" 56 
 9. ESP  BELDA GARCIA David BUR 02'30" 50 
 10. IRI  ALIZADEH Hossein AMO 02'32" 44 
 11. IRI  EMAMI Rahim RTS 02'36" 38 
 12. ITA  GRAZIATO Massimo LAM 02'47" 34 
 13. IRI  GHAFFARI Vahid RTS 02'49" 30 
 14. FRA  VAUBOURZEIX Thomas LPM 03'01" 26 
 15. KAZ  JUMABEKOV Nazar AS2 03'03" 22 
 16. ESP  DE LA FUENTE RASILLA David TRK 03'12" 19 
 17. ITA  FINETTO Mauro VIN 03'26" 17 
 18. SLO  MOHORIC Matej SAK 03'38" 15 
 19. IRI  ASKARI Hossein TPT 03'41" 13 
 20. UKR  GRETCHYN Sergiy TRK 04'04" 11 
 21. CHN  JIAO Pengda CSS 04'37" 10 
 22. FRA  LAVIEU Antoine LPM 04'56" 9 
 23. FRA  TARRIDE Grégoire LPM 05'46" 8 
 24. DEN  EBSEN John Kronborg BCP 07'50" 7 
 25. ESP  DUEÑAS NEVADO Moises BUR 08'35" 6 
 26. IRI  KOLAHDOUZ HAGH Amir TPT 09'21" 5 
 27. AUS  CLARKE Jonathan UHC 09'34" 5 
 28. FRA  ANTOMARCHI Julien LPM 11'34" 5 
 29. KAZ  SHUSHEMOIN Alexandre AS2 13'53" 5 
 30. MEX  MARTINS SANDOVAL Uri AMO 14'25" 5 
 31. ESP  MAS BONET Lluis Guillermo BUR 18'14" 5 
 32. ESP  CAMAÑO ORTUZAR Iker TNE 22'15" 5 
 33. USA  SUMMERHILL Daniel UHC 22'24" 5 
 34. FRA  PERGET Mathieu RBD 23'55" 5 
 35. ITA  BARBIN Enrico BAR 24'05" 5 
 36. IRL  BRAMMEIER Matthew CSS 26'04" 5 
 37. UKR  STARCHYK Volodymyr AMO 29'48" 5 
 38. SLO  GAZVODA Gregor CSS 31'12" 5 
 39. FRA  PAILLOT Yoann LPM 31'58" 5 
 40. UKR  SURUTKOVYCH Oleksandr BCP 33'56" 5 
 41. CHN  LIU Biao CSS 34'01" 5 
 42. RUS  POZDNYAKOV Kirill BCP 34'48" 5 
 43. CHN  WU Peilun TYD 35'15" 5 
 44. SLO  DZAMASTAGIC Mark SAK 37'45" 5 
 45. UKR  AVERIN Maksym ARH 38'18" 5 
 46. UKR  TOPCHANYUK Artem AMO 38'27" 5 
 47. IRI  SAFARZADEH Saeid TPT 40'31" 5 
 48. ITA  VIGANO Davide LAM 40'41" 5 
 49. FRA  BALDO Nicolas ARH 44'56" 5 
 50. ARG  RICHEZE ARAQUISTAIN Maximiliano Ariel LAM 45'40" 5 
 51. SLO  MIKELJ Tim SAK 46'22" 0 
 52. AUS  WALKER Johnnie DPC 48'27" 0 
 53. UZB  HALMURATOV Muradjan RTS 48'40" 0 
 54. GER  FÖRSTER Robert UHC 49'24" 0 
 55. KAZ  MAIDOS Tilegen AS2 50'26" 0 
 56. ITA  COLBRELLI Sonny BAR 52'18" 0 
 57. TUR  BAKIRCI Nazym TRK 53'04" 0 
 58. ITA  MODOLO Sacha BAR 55'02" 0 
 59. SLO  BURJEK Nik SAK 55'37" 0 
 60. TUR  KAL Mirac TRK 55'45" 0 
 61. ITA  PIETROPOLLI Daniele LAM 55'46" 0 
 62. IRI  ASGHAR ZADEH Alireza TPT 59'25" 0 
 63. ESP  HERNANDEZ ILLANA Dario BUR 59'49" 0 
 64. FRA  GIRAUD Benjamin LPM 1h00'39" 0 
 65. ITA  FRATTINI Davide UHC 1h02'19" 0 
 66. GBR  ROWSELL Erick TNE 1h02'46" 0 
 67. ITA  COLEDAN Marco BAR 1h05'17" 0 
 68. ITA  DE IESO Donato BAR 1h05'54" 0 
 69. AUS  SMITH Stuart - 1h07'04" 0 
 70. USA  KEOUGH Jake UHC 1h08'32" 0 
 71. AUS  HUCKER Robbie DPC 1h11'09" 0 
 72. CHN  CHEN Zhian GTC 1h11'53" 0 
 73. GER  MATZKA Ralf TNE 1h12'50" 0 
 74. EST  PRUUS Peeter RBD 1h13'16" 0 
 75. CHN  GUO Fenghong GTC 1h13'42" 0 
 76. NED  GOESINNEN Floris DPC 1h13'48" 0 
 77. UKR  METLUSHENKO Yuri TRK 1h14'08" 0 
 78. FRA  CHIOCCA Mathieu ARH 1h16'34" 0 
 79. AUS  CARPENTER Harry - 1h16'47" 0 
 80. AUS  TALBOT Brodie - 1h17'36" 0 
 81. GBR  MCEVOY Jonathan TNE 1h18'08" 0 
 82. GER  SCHWARZMANN Michael TNE 1h18'10" 0 
 83. IRI  SOHRABI Mehdi TPT 1h18'20" 0 
 84. ITA  FORTIN Filippo BAR 1h18'31" 0 
 85. POL  DABROWSKI Jaroslaw AMO 1h19'36" 0 
 86. ITA  DE PATRE Roberto VIN 1h19'44" 0 
 87. GER  DOHLUS Tobias TSP 1h21'03" 0 
 88. GBR  THWAITES Scott TNE 1h22'55" 0 
 89. ITA  CHICCHI Francesco VIN 1h24'22" 0 
 90. GER  WALSLEBEN Max TSP 1h24'23" 0 
 91. ITA  BENFATTO Marco AS2 1h25'01" 0 
 92. NZL  ROGERS Rico Dene BCP 1h25'43" 0 
 93. CHN  WU Shengjun TYD 1h25'51" 0 
 94. SLO  RAZINGAR Matej SAK 1h26'02" 0 
 95. AUS  MULHERN Mitchell - 1h27'30" 0 
 96. ITA  BRAMBILLA Giorgio ARH 1h28'52" 0 
 97. ITA  PALINI Andrea LAM 1h28'58" 0 
 98. CHN  DONG Xiaoyong TYD 1h29'51" 0 
 99. ESP  CARAZO AGUILERA Efren BUR 1h31'20" 0 
 100. CHN  WANG Yongtai GTC 1h32'03" 0 
 101. AUS  PRETE Joshua - 1h32'06" 0 
 102. KOR  JANG Sun-jae RTS 1h32'28" 0 
 103. SLO  BITENC Jure SAK 1h32'43" 0 
 104. TPE  FENG Chun Kai CSS 1h32'53" 0 
 105. GER  JANORSCHKE Grischa TSP 1h33'10" 0 
 106. ITA  MILETTA Luigi VIN 1h33'21" 0 
 107. GER  SALZINGER Florian ARH 1h33'39" 0 
 108. SUI  IMHOF Claudio ARH 1h38'08" 0 
 109. SLO  JARC Blaz TNE 1h38'09" 0 
 110. GER  MÜLLER Dirk TSP 1h41'12" 0 
 111. USA  MURPHY John UHC 1h41'43" 0 
 112. ISR  LIBNER Niv AMO 1h46'50" 0 
 113. SLO  GROSELJ Ziga SAK 1h47'14" 0 
 114. LAT  SMIRNOVS Andris RBD 1h47'53" 0 
 115. CHN  XUE Cheng GTC 1h48'43" 0 
 116. SLO  ILESIC Aldo Ino UHC 1h49'57" 0 
 117. AUS  BAYLY Cameron - 1h54'54" 0 
 118. LAT  VOSEKALNS Andris RBD 2h03'55" 0 
 119. CHN  ZHANG Zhaoshun GTC 2h04'39" 0 
 120. CHN  ZHANG Jinde TYD 2h14'46" 0 
 121. CHN  YANG Zengtao GTC 2h22'18" 0 



20/10/2018 - Remarks or suggestions? Mail to info@cqranking.com
CQ Ranking - Copyright © 2018, Credits