Recently Updated Races

  Date   Cat.       Name       Winner  
17/121.NEAus Shimano Super Criterium (Melbourne)AUS ANKUDINOFF Ashlee
17/092.NERsa Bestmed Jock Tour, General ClassificationRSA OBERHOLZER (VAN DER MERWE) Carla
17/092.NEsRsa Bestmed Jock Tour, Stage 3: Nelspruit - NelspruitRSA OBERHOLZER (VAN DER MERWE) Carla
16/092.NEsRsa Bestmed Jock Tour, Stage 2: Nelspruit - NelspruitRSA OBERHOLZER (VAN DER MERWE) Carla
15/092.NEsRsa Bestmed Jock Tour, Stage 1: Nelspruit - Kaapsehoop climb I.T.T.RSA DU TOIT Yolandi
24/091.NEMri Mauritius Cycle TourRSA MOOLMAN Isabel
15/072.NERsa Bestmed Jock Classic, General ClassificationRSA COETZEE Sanet
15/072.NEsRsa Bestmed Jock Classic, Stage 3: Sabie - NelspruitRSA COETZEE Sanet
15/072.NEsRsa Bestmed Jock Classic, Stage 2: White River - SabieRSA COETZEE Sanet
15/072.NEsRsa Bestmed Jock Classic, Stage 1: Nelspruit - White RiverRSA COETZEE Sanet
11/111.NEAus Tour de Bress Twilight Criterium (Harcourt)AUS HOCKINGS Lisen
20/102.NEFra Au Tour d'Elles (Tour de Nouvelle-Calédonie), OmniumFRA VAN BASTOLAER Poerava
20/102.NEsFra Au Tour d'Elles (Tour de Nouvelle-Calédonie), Stage 5: Dumbéa - PaïtaNZL DIXON Nia
19/102.NEsFra Au Tour d'Elles (Tour de Nouvelle-Calédonie), Stage 4: Thio - Mine SLNFRA VAN BASTOLAER Poerava
16/102.NEsFra Au Tour d'Elles (Tour de Nouvelle-Calédonie), Stage 3: Néhoué (Poum) - TiabetFRA VAN BASTOLAER Poerava
15/102.NEsFra Au Tour d'Elles (Tour de Nouvelle-Calédonie), Stage 2: Poya I.T.T.FRA HIRZEL Céline
14/102.NEsFra Au Tour d'Elles (Tour de Nouvelle-Calédonie), Stage 1: Boulouparis - La FoaNZL DIXON Nia
23/091.NEFra Duo NormandGBR BODDY Karla / AUSTIN Lucy
26/081.NESui Innerschweizermeisterschaften (Rickenbach)SUI EHRLER Désirée
10/091.NESui Schweizermeisterschaft Berg (Chur-Arosa)SUI REUSSER Marlen
28/101.NENzl Flight Centre K2 (Coromandel - Tairua)NZL ADAM Teresa
12/111.NENzl National Championships New Zealand (Takapuna) CriteriumNZL BUCHANAN Rushlee
19/111.1Rsa Telkom 947 Cycle ChallengeRSA MOOLMAN-PASIO Ashleigh
7/101.NEAus NSW Championships I.T.T. (Gunning)AUS GROUNDS Simone
18/111.NEAus Criterium White Bay (Sydney Harbour)AUS ROY Sarah
29/10NC3Ind National Championships India (Jamakhandi) R.R.IND TONGBRAM Manorama Devi
28/10NCT3Ind National Championships India (Jamakhandi) I.T.T.IND SATPUTE Rutuja
17/11XXCol Juegos Bolivarianos (Santa Marta) R.R.VEN CHACON GARCIA Lilibeth Del Carmen
15/11XXCol Juegos Bolivarianos (Santa Marta) I.T.T.CHI VILLALON SANCHEZ Aranza Valentina
4/111.NEAus Subaru Australian Open Criterium (Noosa)AUS BECHTEL Lucy
12/11NC3Hon National Championships Honduras (Canal Seco) R.R.HON GOMEZ BENTANCOURTH Angie De Jesus
16/091.NEFra MontlivaultFRA HOEBANCKX Thérésa
5/061.NEFra Championnat Régional Centre (Pierres) I.T.T.FRA BRAVARD Charlotte
4/061.NEFra Championnat Régional Centre (Ligueil)FRA GUEDON Mélanie
9/072.NEFra Grand Prix Feminin de Messas, General ClassificationFRA HOEBANCKX Thérésa
9/072.NEsFra Grand Prix Feminin de Messas, Stage 2: R.R.FRA DA CRUZ Laura
9/072.NEsFra Grand Prix Feminin de Messas, Stage 1: I.T.T.FRA HOEBANCKX Thérésa
12/111.NEAus Launceston Cycling ClassicNZL LUCAS Sharlotte
3/091.NEFra Saint Germain VillageFRA CLOUARD Pauline
6/081.NEFra Tourville la RivièreFRA CLOUARD Pauline
9/071.NEFra Championnat Régional Normandie (Saint Jean de Folleville)FRA VERHULST Gladys
2/071.NEFra Championnat du Calvados (Saint Pierre la Vieille)FRA GUILLARD Charlotte
5/061.NEFra LandellesFRA MANCEL Johanna
11/112.NEsUru Vuelta Femenina del Litoral, Stage 1: Young - Fray BentosURU RODRIGUEZ URDANGARAIN Josefina
12/112.NEUru Vuelta Femenina del Litoral, General ClassificationURU GRANIZAL MARTINEZ Fabiana Andrea
12/112.NEsUru Vuelta Femenina del Litoral, Stage 2: Fray Bentos - YoungURU GRANIZAL MARTINEZ Fabiana Andrea
11/112.NEsUru Vuelta Femenina del Litoral, Prologue: Young I.T.T.URU GRANIZAL MARTINEZ Fabiana Andrea
12/111.NEJpn Tour de OkinawaNED VAN DIJK Ellen
17/061.NEDen DM for Hold - CP EntrepriseDEN Team VéloConcept Women
2/071.NEDen Signwork LøbetDEN BOHE Iben
23/071.NEDen TrampenlinjetSWE MUSTONEN-LICHAN Sara
19/081.NEDen BallerupDEN CRAMER Betina
2/091.NEDen SorgenfriløbetDEN BOHE Iben
3/091.NEDen RødovreDEN CRAMER Betina
16/091.NEDen Amager [Øresunds Cup]DEN BOHE Iben
17/091.NEDen KronborgDEN MARCHER Johanne
23/091.NEDen ParløbDEN NIELSEN (HANSEN) Maria Julie Høiriis
1/101.NEDen BovDEN JAKOBSEN Marlene
30/091.NEDen TønderDEN MATHIESEN Pernille
25/062.NECol Vuelta a Boyaca, General ClassificationCOL MORENO CANCHON Blanca Liliana
25/062.NEsCol Vuelta a Boyaca, Stage 3: Tuta - MonguiCOL HERNANDEZ TORRES Luisa Daniela
24/062.NEsCol Vuelta a Boyaca, Stage 2: Paipa - Palermo I.T.T.COL MORENO CANCHON Blanca Liliana
23/062.NEsCol Vuelta a Boyaca, Stage 1: La Capilla - BusbanzaCOL DUEÑAS LOPEZ Lina Maria
9/091.NEFra Tauxigny I.T.T.FRA HOEBANCKX Thérésa
29/091.NEPol Godziesze Wielkie - Godziesze Wielkie T.T.TPOL MAT ATOM Deweloper
2/091.NEPol Cup of poland - Kozminek I.T.T.POL NERLO Aurela
5/081.NEPol Miedzynarodowe Kryterium Uliczne - GrucznoPOL BREWINSKA Katarzyna
4/081.NEPol Miedzynarodowe Kryterium Uliczne - GrudziadzPOL PIETRZAK Lucja
10/091.NEPol Memorial im. Stanislawa Szozdy - Prudnik KryteriumPOL KARASIEWICZ Karolina
9/091.NEPol Imielin KryteriumPOL RUTKOWSKA Natalia
25/06NC3Mgl National Championships Mongolia (Ulaanbaatar) R.R.MGL ULZIISOLONGO Jamsran
23/06NCT3Mgl National Championships Mongolia (Ulaanbaatar) I.T.T.MGL ULZIISOLONGO Jamsran
24/102.2sCol Vuelta a Colombia, Prologue: Zarzal I.T.T.COL SANABRIA SANCHEZ Ana Cristina
4/092.NEUsa Green Mountain (Waitsfield), General ClassificationCAN LAY Kirsti
3/092.NEsUsa Green Mountain (Waitsfield), Stage 3: Champion System Mad River RR (Appalachian Gap)CAN LAY Kirsti
2/092.NEsUsa Green Mountain (Waitsfield), Stage 2: The Bridges Resort CR (Killington)CAN LAY Kirsti
4/092.NEsUsa Green Mountain (Waitsfield), Stage 4: Burlington CriteriumCAN BOILARD Simone
1/092.NEsUsa Green Mountain (Waitsfield), Stage 1: Warren Store I.T.T.CAN BRIEN Alizée
3/061.NEGer Volksbank Giro I.T.T.GER BRÖMMEL Lisa
5/061.NEGer Leo Wirth Gedächtnissrennen (Merdingen) [LBS-Cup]GER HAMMES Kathrin
3/101.NEGer Großer Preis des Autozentrum FleischhauerGER WEGEMUND Lydia
4/061.NEGer Großer Volvo Preis (Schwenningen) [LBS-Cup]GER HAMMES Kathrin
15/071.NEGer Ottenbacher Radsporttag [LBS-Cup]GER REBMANN Jasmin
10/061.NEGer Grosser Straßenpreis der Sparkasse Germersheim-KandelGER GASS Daniela
10/061.NEGer Rund an der BekeGER ROBB Lisa
11/061.NEGer Rund um SchwaanGER ROBB Lisa
25/061.NEGer Neuöttinger RundstreckenrennenGER LICHTENBERG (HÄUSLER) Claudia
2/071.NEGer Radrennen in AlttröglitzGER ZANNER Beate
2/071.NEGer Grosser Weinpreis der WG AchkarrenGER HAMMES Kathrin
15/071.NEGer Radkriterium in RheinfeldenSUI WEISS Martina
16/071.NEGer Großer Preis der Firma Rudolf Sinn GmbH & CoGER CERNY Francis
23/071.NEGer Radklassiker in Reute [LBS-Cup]GER MARK Jeannine
30/071.NEGer Kriterium An der Radrennbahn (Linkenheim)GER REBMANN Jasmin
4/081.NEGer Bruckmühler RadsportnachtGER DIETMANN-PFISTER Carolin
13/081.NEGer LV-Meisterschaft Niedersachsen BergGER PAUL Stefanie
13/081.NEGer Großer Erdinger PreisGER BÜCHLER Elena
27/081.NELux Festival Cycliste SaF ZÉISSENGLUX FABER Claire
13/081.NEGer Campus-Rennen des RSV AachenKAZ SAIFUTDINOVA (STEFANSKAYA) Natalya
19/081.NEGer LV-Meisterschaft Hessen I.T.T.DEN HOLST CHRISTENSEN Tine
19/081.NEGer BSR Radsport-TagKAZ SAIFUTDINOVA (STEFANSKAYA) Natalya



18/12/2017 - Remarks or suggestions? Mail to info@cqranking.com
CQ Ranking - Copyright © 2017, Credits