Recent Races

  Date   Cat.       Name       Winner  
19/111.1Rsa Telkom 947 Cycle ChallengeRSA MOOLMAN-PASIO Ashleigh
18/111.NEAus Criterium White Bay (Sydney Harbour)AUS ROY Sarah
17/11XXCol Juegos Bolivarianos (Santa Marta) R.R.VEN CHACON GARCIA Lilibeth Del Carmen
15/11XXCol Juegos Bolivarianos (Santa Marta) I.T.T.CHI VILLALON SANCHEZ Aranza Valentina
12/11NC3Hon National Championships Honduras (Canal Seco) R.R.HON GOMEZ BENTANCOURTH Angie De Jesus
12/111.NEAus Launceston Cycling ClassicNZL LUCAS Sharlotte
12/112.NEUru Vuelta Femenina del Litoral, General ClassificationURU GRANIZAL MARTINEZ Fabiana Andrea
12/112.NEsUru Vuelta Femenina del Litoral, Stage 2: Fray Bentos - YoungURU GRANIZAL MARTINEZ Fabiana Andrea
12/111.NEJpn Tour de OkinawaNED VAN DIJK Ellen
11/112.NEsUru Vuelta Femenina del Litoral, Stage 1: Young - Fray BentosURU RODRIGUEZ URDANGARAIN Josefina
11/112.NEsUru Vuelta Femenina del Litoral, Prologue: Young I.T.T.URU GRANIZAL MARTINEZ Fabiana Andrea
4/111.NEAus Subaru Australian Open Criterium (Noosa)AUS BECHTEL Lucy
29/102.2sCol Vuelta a Colombia, Stage 5: Cartago - ManizalesCOL SANABRIA SANCHEZ Ana Cristina
29/102.2Col Vuelta a Colombia, General ClassificationCOL SANABRIA SANCHEZ Ana Cristina
29/10NC3Ind National Championships India (Jamakhandi) R.R.IND TONGBRAM Manorama Devi
28/102.2sCol Vuelta a Colombia, Stage 4: Cartago - El TamboCOL PATIŃO BEDOYA Paula Andrea
28/10NCT3Ind National Championships India (Jamakhandi) I.T.T.IND SATPUTE Rutuja
27/102.2sCol Vuelta a Colombia, Stage 3: Cartago - Alto MontańuelaCOL SANABRIA SANCHEZ Ana Cristina
26/102.2sCol Vuelta a Colombia, Stage 2: Buga - AnsermanuevoCOL COLMENARES COLMENARES Jenny Lorena
25/102.2sCol Vuelta a Colombia, Stage 1: Zarzal - RoldanilloCOL PEŃUELA MARTINEZ Diana Carolina
24/101.1Chn Tour of Guangxi Women's Elite World ChallengeITA SPEROTTO Maria Vittoria
24/102.2sCol Vuelta a Colombia, Prologue: Zarzal I.T.T.COL SANABRIA SANCHEZ Ana Cristina
22/101.NERsa Amashova Durban ClassicRSA OBERHOLZER (VAN DER MERWE) Carla
22/101.NEFra Caribbean Cycling Championships (Rivičre Salée - Martinique) I.T.T.TTO CAMPBELL Teniel
22/102.NEAus Tour of Gippsland [NRS], OmniumAUS WELLS Kimberley
22/102.NEsAus Tour of Gippsland [NRS], Stage 4: Traralgon CriteriumAUS ROSEMAN-GANNON Ruby
21/101.NEFra Caribbean Cycling Championships (Rivičre Salée - Martinique) R.R.TTO CAMPBELL Teniel
21/101.NEJpn Japan Cup (Utsunomiya)JPN KANEKO Hiromi
21/102.NEsAus Tour of Gippsland [NRS], Stage 3: Bairnsdale CriteriumAUS WELLS Kimberley
20/102.NEsAus Tour of Gippsland [NRS], Stage 2: Sale CriteriumAUS MORAN Chloe
19/102.NEsAus Tour of Gippsland [NRS], Stage 1: Inverloch CriteriumAUS WIASAK Rebecca
15/101.1Fra Chrono des NationsFRA CORDON-RAGOT Audrey
14/102.NECol Vuelta Femenino del Porvenir, General ClassificationCOL SANABRIA SANCHEZ Ana Cristina
14/102.NEsCol Vuelta Femenino del Porvenir, Stage 5: Ciudad Bolívar - JardínVEN CHACON GARCIA Lilibeth Del Carmen
13/102.NEsCol Vuelta Femenino del Porvenir, Stage 4: Remolinos - Ciudad Bolívar I.T.T.COL SANABRIA SANCHEZ Ana Cristina
12/102.NEsCol Vuelta Femenino del Porvenir, Stage 3: Andes - ConcordiaCOL HERRERA MARIN Estefania
11/102.NEsCol Vuelta Femenino del Porvenir, Stage 2: Santa Fe de Antioquia - SalgarVEN CHACON GARCIA Lilibeth Del Carmen
10/102.NEsCol Vuelta Femenino del Porvenir, Stage 1: San Jerónimo - CańasgordasVEN CHACON GARCIA Lilibeth Del Carmen
7/101.NEAus NSW Championships I.T.T. (Gunning)AUS GROUNDS Simone
7/101.NEAus Midlands Tour (Anglesea)AUS MULLENS Peta
3/101.NEGer Großer Preis des Autozentrum FleischhauerGER WEGEMUND Lydia
1/101.1Ita Gran Premio Bruno BeghelliITA BASTIANELLI Marta
1/101.NEDen BovDEN JAKOBSEN Marlene
1/101.NEGer Großer Preis von NettetalNED TEUNISSEN Britt
1/101.NEFra Championnat Régional Bretagne (Pommeret) I.T.T.FRA CORDON-RAGOT Audrey
30/091.1Ita Giro dell'EmiliaITA GUDERZO Tatiana
30/091.NEDen TřnderDEN MATHIESEN Pernille
30/091.NEAut GP Klein Engersdorf [ARBÖ Cup]AUT RITTER Martina
29/091.NEPol Godziesze Wielkie - Godziesze Wielkie T.T.TPOL MAT ATOM Deweloper
25/092.NEsAus Battle on the Border (Recharge) [NRS], Stage 4 : Tyalgum - TyalgumAUS KENNEDY Lucy
25/092.NEAus Battle on the Border (Recharge) [NRS], General ClassificationAUS KENNEDY Lucy
25/091.NEBel BerlareGER KOHLMEYER Kim Johanna
24/091.NEGer Rheinstetten CupGER DIETMANN-PFISTER Carolin
24/091.NEGer Rund an der EigelsteintorburgNED VAN GOGH Nathalie
24/092.NEsAus Battle on the Border (Recharge) [NRS], Stage 3 : Tyalgum - TyalgumAUS KENNEDY Lucy
24/092.NEAus National Capital Tour [NRS], General ClassificationAUS VIOTTO Emma
24/092.NEsAus National Capital Tour [NRS], Stage 3: Stromlo Forest Park CriteriumNZL LIVINGSTONE Ruby
24/092.NEsAus National Capital Tour [NRS], Stage 2: Canberra KermesseNZL LIVINGSTONE Ruby
24/091.NEBel SchelderodeNED SPOOR Winanda
23/09WCRRNor World Championships (Bergen) R.R.NED BLAAK Chantal
23/09NCT3Ecu National Championships Ecuador (Tulcan) I.T.T.ECU FLORES CAYAMBE Samia
23/091.NEDen ParlřbDEN NIELSEN (HANSEN) Maria Julie Hřiriis
23/091.NEGbr The Pirelli Supercrit (Birmingham)GBR HARRIS Elizabeth-Jane
23/092.NEsAus Battle on the Border (Recharge) [NRS], Stage 2: Murwillumbah - Murwillumbah CriteriumAUS ANKUDINOFF Ashlee
23/092.NEsAus Battle on the Border (Recharge) [NRS], Stage 1: Murwillumbah - Murwillumbah T.T.T.AUS High5 Dream Team
23/092.NEsAus National Capital Tour [NRS], Stage 1: Canberra - CanberraAUS VIOTTO Emma
23/091.NEFra Chrono des AchardsFRA SOUFFACHE Lisa
22/09XXNor World Championships Juniors (Bergen) R.R.ITA PIRRONE Elena
19/09WCTTNor World Championships (Bergen) I.T.T.NED VAN VLEUTEN Annemiek
18/09XXNor World Championships Juniors (Bergen) I.T.T.ITA PIRRONE Elena
17/09WCTTNor World Championships (Ravnanger - Bergen) T.T.T.NED Team Sunweb
17/091.NEDen KronborgDEN MARCHER Johanne
17/091.NEGer Werner Stadt-RennenGER PAUL Stefanie
17/092.NEGbr Women's Tour of Sussex, General ClassificationGBR LEWIS Emma
17/092.NEsGbr Women's Tour of Sussex, Stage 3: Eastbourne - Beachy Head Road RaceGBR LEWIS Emma
17/091.NENed Ronde van UsquertNED VAN DER GRAAF Anne Marijn
17/092.NEAus  Amy's Otway Tour [NRS], General ClassificationAUS WIASAK Rebecca
17/092.NEsAus  Amy's Otway Tour [NRS], Stage 2: Lorne - LorneAUS WIASAK Rebecca
17/091.NEBel StekeneBEL HANNES Kaat
16/091.NEFra MontlivaultFRA HOEBANCKX Thérésa
16/091.NEDen Amager [Řresunds Cup]DEN BOHE Iben
16/092.NEsGbr Women's Tour of Sussex, Stage 2: Eastbourne - Beachy Head I.T.T.GBR LEWIS Emma
16/092.NEsGbr Women's Tour of Sussex, Stage 1: Lewes - Laughton Road RaceGBR LEWIS Emma
16/091.NENed Rűntsje TsjűkemarNED KROL Phaedra
16/092.NEsAus  Amy's Otway Tour [NRS], Stage 1: Lorne CriteriumAUS WIASAK Rebecca
16/091.NEBel WenduineBEL HANNES Kaat
12/091.NEDen Postnord CriteriumNZL VILLUMSEN SERUP Linda Melanie
10/091.WWTEsp Madrid Challenge by La VueltaBEL D'HOORE Jolien
10/092.2Fra  Tour Cycliste Féminin International de l'Ardčche, General ClassificationAUS KENNEDY Lucy
10/092.2Ita Premondiale Giro Toscana Int. Femminile - Memorial Michela Fanini, General ClassificationRSA MOOLMAN-PASIO Ashleigh
10/092.2sIta Premondiale Giro Toscana Int. Femminile - Memorial Michela Fanini, Stage 2: Lucca - CapannoriRSA MOOLMAN-PASIO Ashleigh
10/092.2sFra  Tour Cycliste Féminin International de l'Ardčche, Stage 7: Mende - Mont LozčreNED ROOIJAKKERS Pauliena
10/091.NEPol Memorial im. Stanislawa Szozdy - Prudnik KryteriumPOL KARASIEWICZ Karolina
10/091.NEGer Großer Preis "Zentrale Autoglas"GER PAUL Stefanie
10/091.NEGer Erftpokal von QuadrathGER KRÖGER Mieke
10/092.NEIrl Rás na mBan, General ClassificationGBR BARKER Elinor
10/092.NEIrl Rás na mBan, Stage 6: Kilkenny - KilkennyGBR BARNES Alice
10/091.NEBra Volta Ciclística do ABCD PirelliBRA FERREIRA SILVA Luciene
10/091.NEUsa Thompson Criterium of DoylestownUSA SCHNEIDER Samantha
10/091.NEBel KalloNED HOOGEBOOM Roos



23/11/2017 - Remarks or suggestions? Mail to info@cqranking.com
CQ Ranking - Copyright © 2017, Credits