Recently Updated Races

  Date   Cat.       Name       Winner  
17/102.WT3sChn Tour of Guangxi, Stage 2 : Beihai - QinzhouGER ACKERMANN Pascal
16/102.WT3sChn Tour of Guangxi, Stage 1 : Beihai - BeihaiNED GROENEWEGEN Dylan
14/102.1HKg Hammer Series Hong Kong, General classificationNZL Mitchelton - Scott
14/101.1Fra Chrono des NationsDEN TOFT MADSEN Martin
14/102.WT3Tur Presidential Tour of Turkey, General classificationESP PRADES REVERTER Eduard
14/102.WT3rTur Presidential Tour of Turkey, Mountains classificationSLO BOLE Grega
14/102.WT3rTur Presidential Tour of Turkey, Points classificationIRL BENNETT Sam
14/101.2UFra Chrono des Nations u23DEN NORSGAARD JØRGENSEN Mathias
14/102.1Chn Tour of Taihu Lake, General classificationBEL VALLEE Boris
14/101.2Jpn Oita Urban ClassicJPN ISHIGAMI Masahiro
14/102.WT3sTur Presidential Tour of Turkey, Stage 6 : Bursa - IstanbulIRL BENNETT Sam
14/102.1sHKg Hammer Series Hong Kong, Stage 2 : Hong Kong, Hammer chase T.T.T.NED Team Sunweb
14/102.1sChn Tour of Taihu Lake, Stage 7 : Wuxing - ChangxingITA MARECZKO Jakub
13/102.1sChn Tour of Taihu Lake, Stage 6 : Wujiang - WujiangCOL PARRA ARIAS Jordan Arley
12/102.1sChn Tour of Taihu Lake, Stage 5 : Nantong - HaimenITA MARECZKO Jakub
11/102.1sChn Tour of Taihu Lake, Stage 4 : Jiangyan - JiangyanNZL KENNETT Dylan
8/102.1sChn Tour of Taihu Lake, Stage 1 : Wuxi - WuxiCOL MOLANO BENAVIDES Juan Sebastian
9/102.1sChn Tour of Taihu Lake, Stage 2 : Jurong - MaoshanCOL MOLANO BENAVIDES Juan Sebastian
10/102.1sChn Tour of Taihu Lake, Stage 3 : Jinhu - JinhuITA MARECZKO Jakub
14/102.1sHKg Hammer Series Hong Kong, Stage 1 : Hong Kong, Hammer sprintNZL Mitchelton - Scott
13/101.WT1Ita Il LombardiaFRA PINOT Thibaut
13/101.1Ned Tacx Pro Classic / Ronde van ZeelandNED SCHULTING Peter
13/101.2Bel Kustpijl Knokke-HeistBEL STEVENS Timothy
13/102.WT3sTur Presidential Tour of Turkey, Stage 5 : Selçuk - ManisaCOL HODEG CHAGUI Alvaro Jose
12/102.WT3sTur Presidential Tour of Turkey, Stage 4 : Marmaris - Selçuk/KusadasiKAZ LUTSENKO Alexey
11/101.HCIta Gran PiemonteITA COLBRELLI Sonny
11/102.WT3sTur Presidential Tour of Turkey, Stage 3 : Fethiye - MarmarisIRL BENNETT Sam
26/09WCTTAut World Championships (Innsbruck) I.T.T.AUS DENNIS Rohan
10/101.HCIta Milano - TorinoFRA PINOT Thibaut
10/102.WT3sTur Presidential Tour of Turkey, Stage 2 : Alanya - AntalyaIRL BENNETT Sam
9/102.WT3sTur Presidential Tour of Turkey, Stage 1 : Konya - KonyaARG RICHEZE ARAQUISTAIN Maximiliano Ariel
9/101.HCIta Tre Valli VaresineLAT SKUJINS Toms
7/102.1sChn Tour of Taihu Lake, Prologue : Wuxi I.T.T.NZL KENNETT Dylan
7/101.2UIta Piccolo Giro di LombardiaAUS STANNARD Robert
7/101.2UFra Paris - Tours EspoirsNED KOOISTRA Marten
7/101.HCIta GP Bruno BeghelliNED MOLLEMA Bauke
7/101.HCFra Paris - ToursDEN ANDERSEN Søren Kragh
8/07NC5Uga National Championships Uganda (Kabale) R.R.UGA SSEMPALA Azizi
6/101.1Fra Tour de VendéeGER DENZ Nico
6/101.HCIta Giro dell'EmiliaITA DE MARCHI Alessandro
5/102.1Iri Tour of Iran-Azarbaijan, General classificationRUS SOKOLOV Dmitry
5/102.1sIri Tour of Iran-Azarbaijan, Stage 6 : Tabriz - TabrizIRI GANJKHANLOU Mohammad
4/10NCT1Ita National Championships Italy (Cavour) I.T.T.ITA MOSCON Gianni
3/101.HCGer Münsterland GiroGER WALSCHEID Maximilian
4/101.1Fra Paris - BourgesFRA MADOUAS Valentin
4/102.1sIri Tour of Iran-Azarbaijan, Stage 5 : Sarein - Tabriz/EynaliIRI SAFARZADEH Saeid
26/08NC5Fij National Championships Fiji (Sigatoka) R.R.AUS O'NEAL Chris
25/08NCT5Fij National Championships Fiji (Sigatoka) I.T.T.AUS O'NEAL Chris
28/07NC5And National Championships Andorra (Ordino) R.R.ESP ROBERT TORRENTS Ferran
28/07NCT5And National Championships Andorra (Ordino) I.T.T.ESP SURIÑACH CASERO Guillem
23/09NC5Isv National Championships United States Virgin Islands (St. Croix) R.R.ISV SWANTON Stephen
22/09NCT5Isv National Championships United States Virgin Islands (St. Croix) I.T.T.ISV COLLINS Ian
23/09NC5Tri National Championships Trinidad and Tobago (Couva) R.R.TTO OROSCO Kemp
22/09NCT5Tri National Championships Trinidad and Tobago (Couva) I.T.T.TTO GOVIA Christopher
9/09NC5Mad National Championships Madagascar (Antananarivo) R.R.MAD RAKOTONDRASOA Jean de Dieu
8/09NCT5Mad National Championships Madagascar (By-Pass) I.T.T.MAD RAKOTONIRIANA Jean Marc
30/092.1sIri Tour of Iran-Azarbaijan, Stage 1 : Tabriz - UrmiaIRI GANJKHANLOU Mohammad
25/091.2UIta Ruota d'OroITA ZOCCARATO Samuele
8/071.2Ita Giro del Medio BrentaRUS EVTUSHENKO Alexander
3/102.1sIri Tour of Iran-Azarbaijan, Stage 4 : Tabriz - SareinNED DEKKER Sjors
2/102.1sIri Tour of Iran-Azarbaijan, Stage 3 : Jolfa - TabrizRUS VDOVIN Alexander
2/101.1Bel Binche - Chimay - Binche / Mémorial Frank VandenbrouckeNED VAN POPPEL Danny
1/102.1sIri Tour of Iran-Azarbaijan, Stage 2 : Urmia - JolfaRUS SOKOLOV Dmitry
29/092.2Ina  Tour de Banyuwangi Ijen, General classificationAUS DYBALL Ben
30/092.1Kaz Tour of Almaty, General classificationITA VILLELLA Davide
30/092.2Cmr GP Chantal Biya, General classificationSVK BELLAN Juraj
30/092.2sCmr GP Chantal Biya, Stage 5 : Sangmelina - YaoundéCMR KAMZONG ABESSOLO Clovis
30/09WCRRAut World Championships (Innsbruck) R.R.ESP VALVERDE BELMONTE Alejandro
29/092.2Tur Tour of Black Sea, General classificationLTU NAVARDAUSKAS Ramunas
29/092.2sTur Tour of Black Sea, Stage 3 : Giresun - SamsunTUR ÖZGÜR Batuhan
30/092.1sKaz Tour of Almaty, Stage 2 : Almaty - MedeoESP SANCHEZ GIL Luis Leon
29/092.2sIna  Tour de Banyuwangi Ijen, Stage 4 : Sarongan - Paltuding IjenAUS DYBALL Ben
29/092.2sCmr GP Chantal Biya, Stage 4 : Ngolbang - Meyomessalano result
29/092.1sKaz Tour of Almaty, Stage 1 : Almaty - AlmatyITA VILLELLA Davide
28/092.2sTur Tour of Black Sea, Stage 2 : Rize - GiresunSUI MARGUET Tristan
28/092.2sCmr GP Chantal Biya, Stage 3 : Yaoundé - EbolowaCIV CISSE Issiaka
28/092.2sIna  Tour de Banyuwangi Ijen, Stage 3 : Genteng - BanyuwangiAUS EWART Jesse
27/092.2sCmr GP Chantal Biya, Stage 2 : Yaoundé - Nanga EbokoSVK BELLAN Juraj
28/09WCUAut World Championships U23 (Innsbruck) R.R.SUI HIRSCHI Marc
27/091.1Bel Famenne Ardenne ClassicCAN BOIVIN Guillaume
26/092.2sCmr GP Chantal Biya, Stage 1 : Douala - DoualaSVK TARAGEL Filip
27/092.2sIna  Tour de Banyuwangi Ijen, Stage 2 : Kalibaru - BanyuwangiINA NOVARDIANTO Jamalidin
27/092.2sTur Tour of Black Sea, Stage 1 : Rize - AyderLTU NAVARDAUSKAS Ramunas
26/092.2sIna  Tour de Banyuwangi Ijen, Stage 1 : Banyuwangi - Rowo BayuAUS CULEY Marcus
24/09WCUTAut World Championships U23 (Innsbruck) I.T.T.DEN BJERG Mikkel
23/092.2Rou  Turul al Romaniei / Romanian Tour, General classificationROU TVETCOV Serghei
23/09WCTTAut World Championships (Innsbruck) T.T.T.DEN Quick Step Floors
23/091.1Fra GP d'Isbergues - Pas de CalaisBEL GILBERT Philippe
23/091.1Fra Duo NormandDEN QUAADE Rasmus Christian / TOFT MADSEN Martin
23/091.2Fra Tour du Gévaudan OccitanieFIN HÄNNINEN Jaakko
23/091.1Ita Trofeo MatteottiITA BALLERINI Davide
23/091.1Bel Gooikse PijlBEL MEEUS Jordi
23/092.2sRou  Turul al Romaniei / Romanian Tour, Stage 5 : Bucuresti, circuit raceTUR BALKAN Onur
23/092.1sChn Tour of China II, Stage 5 : Anshun - AnshunITA MARECZKO Jakub
23/092.1Chn Tour of China II, General classificationESP MARQUE PORTO Alejandro Manuel
22/092.1sChn Tour of China II, Stage 4 : Anshun - Anshun I.T.T.RUS OVECHKIN Artem
22/091.HCBel Tour de l'EurométropoleDEN PEDERSEN Mads
22/091.1Ita Memorial Marco PantaniITA BALLERINI Davide
22/092.2sRou  Turul al Romaniei / Romanian Tour, Stage 4 : Buzau - TargovisteNED SCHULTING Peter
21/092.2sRou  Turul al Romaniei / Romanian Tour, Stage 3 : Brasov - FocsaniNED DE JONG Jeen



17/10/2018 - Remarks or suggestions? Mail to info@cqranking.com
CQ Ranking - Copyright © 2018, Credits